Przyrzeczenie klas pierwszych

17 listopada 2015 roku miało miejsce ważne wydarzenie w życiu każdego ucznia. Dwustu dziewięćdziesięciu jeden pierwszoklasistów z trzynastu oddziałów złożyło przyrzeczenie. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Lublinie. Następnie dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w części artystycznej. Uczniowie, po raz pierwszy ubrani w strój szkolny, śpiewali, recytowali i z wdziękiem tańczyli. Dyrektor Szkoły p. Marianna Olszańska życzyła pierwszoklasistom sukcesów i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, a rodzicom satysfakcji z postępów dzieci. Po akademii wykonano pamiątkowe zdjęcia w ufundowanych przez Radę Rodziców biretach.

fotorelacja w galerii zdjęć

 

Informujemy, że zebrania z rodzicami odbędą się w następujących dniach:

  • 18 listopada (środa) o godz. 17.30 klasy 1-3
  • 19 listopada (czwartek) o godz. 17.30 klasy 4-6

Harmonogram przydziału sal na zebrania:

Więcej…

 

"Nadzieja ma skrzydła, przysiada w duszy
i śpiewa pieśń bez słów, która nigdy nie ustaje..."

Dnia 9 listopada 2015r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej- filia 35 w Lublinie odbył się, w Ramach Projektu Akademia Chóralna- Śpiewająca Polska, Koncert Patriotyczny. Znane i te zapomniane pieśni patriotyczne zaśpiewały chóry ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Uczniowie z naszej szkoły - Chór Szkoły Podstawowej nr 51 w Lublinie pod kierunkiem p. J. Grykałowskiego- wykonał pieśni: "My I Brygada", " I Kadrowa", "Mury". Każda pieśń poruszała serca publiczności, wzruszała i przypominała o czasach, gdzie młodzi ludzie z nadzieją walczyli o wolność naszej Ojczyzny a słowa tych pieśni zagrzewały ich do boju. Pomiędzy prezentacjami wokalnymi zaproszeni goście wysłuchali słowa poetyckiego Pauliny Połowniak. Koncert przebiegł w bardzo podniosłej i patriotycznej atmosferze.

opracowała p. A. Lange

 

Uczennica klasy IVC Milena Sawa została laureatką Konkursu Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej "Ojczyzno moja najmilsza" im. Ryszarda Kaczorowskiego organizowanego przez Urząd Miasta Lublin oraz Centrum Kultury w Lublinie. Do konkursu Milenkę przygotowała pani Bożena Osmulska. Milenka zachwyciła jury wykonaniem wiersza K. I. Gałczyńskiego „Pieśń o fladze” i 7 listopada wystąpiła w Koncercie Galowym w Centrum Kongresowym UP w ramach miejskich obchodów Odzyskania Niepodległości a także 11 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku w Koncercie „Moja Ojczyzna”. Gratulujemy sukcesu!

 

„Dzisiaj wielka jest rocznica - Jedenasty Listopada! Tym, co zmarli za Ojczyznę, hołd wdzięczności Polska składa”.

11 listopada 1918 roku to jedna z najważniejszych dat w historii Polski. Dzień ten wieńczy blisko półtorawieczne dążenie kilku pokoleń Polaków do odzyskania utraconej Ojczyzny. Z tej okazji w naszej szkole odbył się uroczysty apel pt. „Droga Polaków do wolności” przygotowany przez uczniów
z klas 6e, 6g, 6i, 5f, 5d, 5g pod kierunkiem n-li p. M. Rał, A. Bochniak,
E. Grabowskiej, P. Wysockiej, J. Grykałowkiego, M. Bochniaka. Ta piękna lekcja historii uświadomiła małym Polakom rolę i wartość w życiu narodu. Pokazała jak ważny jest patriotyzm i szacunek do dziedzictwa narodowego. Wiersze i pieśni o tęsknocie za Polską i dążeniu do wolności, wprawiły widzów w głęboka zadumę i sprawiły, że każdy człowiek – uczeń, nauczyciel, rodzic - poczuł się dumnym Polakiem, żyjącym w wolnej Ojczyźnie.

opracowała: p. A. Lange

 

"Warto się czasem zasłuchać w wiatru granie, szum gałęzi, listopadów przemijanie..."
Tradycją naszej szkoły jest coroczne spotkanie uczniów z poezją w kręgu myśli księdza Jana Twardowskiego „Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”. Dnia 29 października 2015 r. młodzi recytatorzy z klasy Ic i 5d pod kierunkiem p. E. Myśliwieckiej i A. Lange deklamowali wiersze o tematyce przemijania. Montaż słowno-muzyczny skierowany był w tym roku do klas I – III. Swoją obecnością zaszczycili nas również goście zaprzyjaźnieni ze szkołą i rodzice uczniów. Piękne i zapadające w serce słowa wierszy skłaniały odbiorców do głębokiej refleksji nad życiem i przemijaniem oraz były "duchowym wprowadzeniem" w czas zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych i Zaduszek. Na najmłodszych widzach duże wrażenie wywarły słowa naszej pani dyrektor -M. Olszańskiej, która poprosiła uczniów, by w dniu Wszystkich Świętych pamiętali o wszystkich, którzy odeszli –młodych, starszych, bliskich, znanych i tych nieznanych nikomu obrońcach naszej Ojczyzny.

opracowała: p. A. Lange